Eğitim Danışmanlığı

Ulusal ve uluslararası programlarda 20 yılı aşkın bir süredir yürüttüğümüz eğitimcilik, yöneticilik ve danışmanlık gibi çeşitli görevlerde geliştirmiş olduğumuz felsefemizin üç temel ilkesi var:

  • Şeffaflık
  • Denetlenebilirlik
  • Sürdürülebilirlik

Kişinin yolcuğunda geçirdiği dönüşümün potansiyelini yansıtması için gereken adımların ne kadar önemli olduğunun bilincinde, sürecin tüm paydaşları için değer üretmeye devam ediyoruz.

Neden danışmanlık hizmeti

Artan rekabet, değişen ekonomik koşullar, sosyal ve siyasi gelişmeler ışığında çocuklarının geleceği için adeta velilerin kaygıları ve talepleri artıyor. Eğer imkanları var ise, çocuklarının gerek yabancı dil öğrenimi gerekse sosyal ve akademik gelişimi için özel okulları tercih ediyorlar. LGS’de çok yüksek başarı göstererek “iyi” özel okullara yerleşen öğrenciler 11. sınıfa geldiğinde kaygı yeniden artıyor.

Okul sınavlarında başarı sağlamanın yanı sıra YKS hazırlığı, yurt dışı üniversite başvurusu, SAT – IELTS gibi sınavlara hazırlık süreci, stres altında olan çocuğun pedagojik olarak desteklenmesi, mevcut spor-sosyal etkinliklere devam etmesinin sağlanması, yaz okulları, stajlar, özel dersler derken velilerin çocuklarının programını takip etmeye çalışması başlı başına bir holding yönetmek gibi. 

Velilerin aklında “Her şeyi yapıyoruz neden başarı ile sonuçlanmıyor, daha ne yapabiliriz?” sorusu var. Haklılar, çok yoruldular ve yıprandılar.

Öğrencilerin aklında ise “Kendi hayatım ve kendime ait en ufak bir zamanım yok, okulda yorulduğum yetmiyor gibi kulüp, spor, özel ders, yaz okulu ile bine bölünüyorum. Tek isteğim oyun oynamak ve sosyalleşmek, bunun daha kolay bir yolu yok mu?”

Tüm bu imkanları sağlamak için maddi-manevi varını yoğunu ortaya koyduğu halde sadece yanlış insanlarla çalıştıkları için olumsuzluklar yaşayan birçok veli ve öğrenci var.

İşte bu noktada hayatınızdaki bu kaosu sona erdirecek, işinin uzmanı bir ekiple çalışmak çok önem kazanıyor. 

Başarıya giden yol her şeyi yapmaya çalışırken kaybolmaktan değil, doğru şeylere doğru zaman ayırmaktan geçiyor.

Destek almayı seçtiğiniz kişiler size yük ve sorumluluk yüklüyor, kaygılarınızı kullanarak sizi kendisine bağımlı hale getiriyorsa yanlış bir seçim yapmışsınız demektir.

Öğrenci koçu veya eğitim danışmanı adı ne olursa olsun destek almayı seçtiğiniz kişi işinizi kolaylaştırıyor, sizi büyütüyor ve her geçen gün bağımsızlaştırıyor ise, işte o zaman doğru bir seçim yapmışsınız demektir.

Scroll to top