Veli ve Öğrenci Koçluğu

Baş döndürücü bir hızla değişen dünyada, anlık ve doğru karar verebilmenin önemi yadsınamaz bir gerçeklik halini almıştır.

Özellikle iletişim teknolojilerindeki ilerlemeler ve gelişmeler sadece teknik anlamda değil eğitim dahil sosyal yaşamın her alanına etki etmektedir.

Bu hızlı ve kontrolsüz değişim eğitimi bir önceki bağlamından kopartmıştır. Bugün eğitim adına yapılan şey iki kuşak öncesine ait bir dünya için tasarlanmış bir süreçle yeni ve hızla değişen bir dünyaya insan yetiştirmeye çalışmaktır.

 İki kuşak öncesi, insanlar eğitimini aldıkları dünyada yaşadılar. Ama bugün değişim o kadar hızlı ki öğrenciler eğitim alırken olgular, süreçler ve trendler değişiyor. Dolayısıyla aslında çocuklar bilinmeyen bir dünyaya hazırlanmak için bir eğitim alıyor.

İyi bir planlama ve motivasyonla bilinmez dahi olsa geleceğe hazırlanmak mümkündür!

Öğrenci olarak

Kendinizi bunalmış, gerilmiş, okulun yükü altında ezilmiş hissediyorsanız, ortada yanlış giden bir şeyler, yalnız kalan birileri var demektir.

Veli olarak

Çocuğunuz için her şeyi yapıyor ama hala bir adım ileri gitmemiş gibi hissediyorsanız, ortada yanlış giden bir şeyler, yalnız kalan birileri var demektir.

Öğrenci Koçluğu

Öğrenci Koçluğu

Daha fazla bilgi ve detaylar için bize aşağıdaki bağlantıdan veya iletişim bilgilerimizi kullanarak ulaşabilirsiniz.

Öğrencinin koçu, öğrencinin akademik yaşantısı ile diğer yaşam alanlarını belirli bir hedef doğrultusunda bütünsel olarak izleyen, bu süreçleri değerlendirerek öğrencinin farklı alanlardaki performansını arttırmayı hedefleyen, böylece öğrencinin bütünsel potansiyelini geliştirerek içini doldurmasına yardımcı olan kişidir.

Bir koç temel olarak öğrencinin 3 ana özellik açısından farkında ve planlı olmasını sağlar.

Veli Koçluğu

Veli koçu, velinin modern akademik süreçlerde öğrencisinin yaşadığı veya potansiyel olarak yaşayabileceği olumsuzlukları anlamasına ve çözmesine yardımcı olan kişidir. Öğrencinin istekleri ile sorumlulukları arasında kurulacak ince dengede velinin duruşu için destek sağlarken, kaynakların değerlendirilmesi ve kullanılmasında veliyi yönlendirir. Bu hızlı değişim ve esnek süreçte velinin en önemli kaynağıdır.

Bir veli koçu temel olarak 3 ana özellik açısından farkında ve planlı olunmasına katkı sağlar.

Veli Koçluğu

Daha fazla bilgi ve detaylar için bize aşağıdaki bağlantıdan veya iletişim bilgilerimizi kullanarak ulaşabilirsiniz.​
Scroll to top